Planowany wzrost stawek ubezpieczeń samochodowych

27 lutego 2013

Nie da się ukryć że ubezpieczenia samochodowe są najbardziej popularnymi ubezpieczeniami na rynku ubezpieczeń nic więc dziwnego, że miliony kierowców są bardzo zainteresowanie czy na przykład nie skoczą stawki tych ubezpieczeń w tym roku.

Z pewnością wzrosną ponieważ co roku rosną a i tak firmy ubezpieczeniowe twierdzą że są za niskie. Dość powiedzieć że w 2012 roku za ubezpieczenie oc trzeba było zapłacić nawet 2000 złotych, średnio było to około 600 złotych. Ale jeżeli ktoś wykupił polisę przez internet to było to taniej.

Jednakże dla wielu kierowców to jednak był koszt nie do przeskoczenia i dlatego ponad 250 tysięcy kierowców nie wykupiło tego ubezpieczenia narażając się na wysokie kary finansowe. Sam nadal w razie stwierdzenia braku polisy oc może kosztować nawet 3000 złotych. Nic więc dziwnego, że ubezpieczyciele liczą na wzrost cen ubezpieczenia oc i wszystko wskazuje na to że tak będzie, ponieważ ubezpieczyciele twierdzą że dopłacają do ubezpieczeń oc. Ale to jest wersja firm ubezpieczeniowych którzy zawsze czuj się stratni. O swoich zyskach i manipulacjach raczej nie mówią. Nie mówiąc już o kosztach ac, czyli popularnego autocasco, ponieważ na ubezpieczeniach ac chyba już raczej firmy ubezpieczeniowe nie tracą. Problem w tym, że są to bardzo drogie ubezpieczenia tylko niecałe 50 procent kierowców wykupuje to ubezpieczenie. Z pewnością jednak i to ubezpieczenie wzrośnie, bowiem wszystkie ubezpieczenia samochodowe wzrastają.

Chociaż dochodzą do kierowców sygnały, że komisja nadzoru finansowego zaczyna dobierać się do skóry ubezpieczalniom i być może jednak autocasco nie zdrożej. Generalnie uważa się że ubezpieczenia samochodowe wzrosną o około 9 procent w stosunku do roku ubiegłego. Poczekamy zobaczymy, ale przygotujmy się raczej na wzrost stawek niż na obniżanie.