Rozwiązanie umowy z InterRisk

Rozwiązanie-umowy-z-InterRiskChcesz zrezygnować z polisy kupionej w InterRisk? Sprawdziliśmy, w jaki sposób możesz szybko i bez problemów rozwiązać umowę ubezpieczenia.

Spółka InterRisk prowadzi działalność ubezpieczeniową od 1993 roku. W 1997 roku znaczącym akcjonariuszem Spółki został amerykański inwestor: CIGNA Insurance Company, co wpłynęło na zmianę strategii firmy od 1998 roku. W 2006 roku Spółka dołączyła do Grupy VIENNA INSURANCE (VIG) zyskując nowego akcjonariusza – Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group, który jest jednym z największych europejskich koncernów ubezpieczeniowych.

  Oferta ubezpieczeniowa

  Firma InterRisk posiada w swojej ofercie ubezpieczenia OC i AC dla pojazdów:

  • Pakiet TWOJE AUTO, który łączy elementy ochrony ubezpieczeniowej w pakiety dopasowane do potrzeb klienta.
  • Pakiet AUTO RODZINNE – to ochrona od kradzieży i wszystkich zdarzeń, jakie mogą spowodować konieczność naprawy pojazdu, z możliwością wyboru naprawy częściami oryginalnymi, stałej sumy ubezpieczenia i wielu praktycznych opcji ochrony, a ponadto zniżki dla bezszkodowych kierowców.
  • Pakiet AUTO LUKSUSOWE – prestiżowe ubezpieczenie dla ekskluzywnych aut.
  • Motocykl – to oferta dla hobbystów ceniących uroki plenerowych podróży motocyklem.

  Formularze wypowiedzenia

  Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w firmie InterRisk każdy właściciel pojazdu może złożyć przed zakończeniem 12-miesięcznego okresu obowiązywania polisy. Po nowelizacji przepisów w 2012 roku ma na to czas do przedostatniego dnia obowiązywania umowy. Firma InterRisk posiada różne wzory wypowiedzeń na swojej stronie internetowej: https://www.interrisk.pl/dla_ciebie/samochod/oc_wypowiedzenie.

  Można tam znaleźć gotowe formularze, które obejmują wypowiedzenie OC z powodu zmiany ubezpieczyciela, zmiany właściciela pojazdu czy sytuacji posiadania podwójnego OC. Dokumenty są przygotowane do wydruku, wystarczy je tylko uzupełnić i podpisać.

  Gdzie złożyć wypowiedzenie?

  Po wypełnieniu formularza wypowiedzenia należy przesłać go pocztą na adres towarzystwa:

  InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  Vienna Insurance Group
  ul. Noakowskiego
  22 00-668 Warszawa

  Wypowiedzenie umowy można także przesłać na adres e-mailowy:

  [email protected]

  Dokumenty wypowiedzenia OC można również złożyć bezpośrednio w oddziale ubezpieczyciela. Adresy poszczególnych placówek towarzystwa znajdziemy na stronie:

  https://www.interrisk.pl/nasze_oddzialy

  Bardzo ważne jest, aby wypowiedzenie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku, gdy formularz wysyłamy e-mailem, powinien on zawierać zeskanowane lub sfotografowane własnoręcznie podpisane wypowiedzenie.

  Przeczytaj podobne