Rozwiązanie umowy z InterRisk

31 sierpnia 2015

Chcesz zrezygnować z polisy kupionej w InterRisk? Sprawdziliśmy, w jaki sposób możesz szybko i bez problemów rozwiązać umowę ubezpieczenia.

Spółka InterRisk prowadzi działalność ubezpieczeniową od 1993 roku. W 1997 roku znaczącym akcjonariuszem Spółki został amerykański inwestor: CIGNA Insurance Company, co wpłynęło na zmianę strategii firmy od 1998 roku. W 2006 roku Spółka dołączyła do Grupy VIENNA INSURANCE (VIG) zyskując nowego akcjonariusza – Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group, który jest jednym z największych europejskich koncernów ubezpieczeniowych.

Oferta ubezpieczeniowa

Firma InterRisk posiada w swojej ofercie ubezpieczenia OC i AC dla pojazdów:

  • Pakiet TWOJE AUTO, który łączy elementy ochrony ubezpieczeniowej w pakiety dopasowane do potrzeb klienta.
  • Pakiet AUTO RODZINNE – to ochrona od kradzieży i wszystkich zdarzeń, jakie mogą spowodować konieczność naprawy pojazdu, z możliwością wyboru naprawy częściami oryginalnymi, stałej sumy ubezpieczenia i wielu praktycznych opcji ochrony, a ponadto zniżki dla bezszkodowych kierowców.
  • Pakiet AUTO LUKSUSOWE – prestiżowe ubezpieczenie dla ekskluzywnych aut.
  • Motocykl – to oferta dla hobbystów ceniących uroki plenerowych podróży motocyklem.

Formularze wypowiedzenia

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w firmie InterRisk każdy właściciel pojazdu może złożyć przed zakończeniem 12-miesięcznego okresu obowiązywania polisy. Po nowelizacji przepisów w 2012 roku ma na to czas do przedostatniego dnia obowiązywania umowy. Firma InterRisk posiada różne wzory wypowiedzeń na swojej stronie internetowej: .

Można tam znaleźć gotowe formularze, które obejmują wypowiedzenie OC z powodu zmiany ubezpieczyciela, zmiany właściciela pojazdu czy sytuacji posiadania podwójnego OC. Dokumenty są przygotowane do wydruku, wystarczy je tylko uzupełnić i podpisać.

Gdzie złożyć wypowiedzenie?

Po wypełnieniu formularza wypowiedzenia należy przesłać go pocztą na adres towarzystwa:

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
ul. Noakowskiego
22 00-668 Warszawa

Wypowiedzenie umowy można także przesłać na adres e-mailowy:

[email protected]

Dokumenty wypowiedzenia OC można również złożyć bezpośrednio w oddziale ubezpieczyciela. Adresy poszczególnych placówek towarzystwa znajdziemy na stronie:

Bardzo ważne jest, aby wypowiedzenie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Natomiast w przypadku, gdy formularz wysyłamy e-mailem, powinien on zawierać zeskanowane lub sfotografowane własnoręcznie podpisane wypowiedzenie.