Rozwiązanie umowy z MTU

5 grudnia 2016

MTU działa od 2002 roku i należy do Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia, jednego z największych ubezpieczycieli w Polsce. MTU oferuje atrakcyjne cenowo oraz nieskomplikowane ubezpieczenia mienia oraz komunikacyjne. Czasem jednak ubezpieczony może znaleźć lepszą ofertę – co wtedy? Jak rozwiązać umowę z MTU?

Przystępna cena oferowanych przez MTU polis OC sprawia, że jest ono jednym z najpopularniejszych towarzystw na polskim rynku ubezpieczeniowym. Firma ta obecnie znajduje się w pierwszej piątce ubezpieczycieli oferujących obowiązkową ochronę dla posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Ubezpieczenie OC w towarzystwie MTU można zawrzeć poprzez serwis www.mtu.pl, dzwoniąc na numer 801 105 105 lub u agenta.

Inne ubezpieczenia w MTU

W ofercie MTU oprócz polis OC znajdziemy także:

  • AC Mini – mini casco, czyli ochrona pojazdu za niewielką cenę, obowiązująca w przypadku powstania w nim szkody całkowitej. Oferta AC MTU jest bardzo elastyczna i została dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta;
  • AC Maxi – czyli pełna ochrona pojazdu w przypadku powstania w nim szkody częściowej lub całkowitej;
  • ubezpieczenie szyb, które pozwala uniknąć kosztów związanych z naprawą albo wymianą zniszczonej lub uszkodzonej szyby samochodowej. Ubezpieczenie można kupić zarówno do ubezpieczenia OC, jak i AC;
  • Zielona Karta – to ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim przez posiadacza lub kierowcę w związku z ruchem pojazdu mechanicznego na terytorium państw wskazanych w Międzynarodowej Karcie Ubezpieczenia Samochodowego;
  • Assistance – to ubezpieczenie gwarantuje profesjonalną pomoc drogową m.in. w przypadku unieruchomienia, awarii lub szkody powstałej w pojeździe.
  • NNW – to ubezpieczenie obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów ubezpieczanego pojazdu związane z jego użytkowaniem.

Jak rozwiązać umowę z MTU?

Aby wypowiedzieć umowę OC w MTU, wystarczy wydrukować i wypełnić dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela wniosek. Uzupełniony dokument należy własnoręcznie i czytelnie podpisać, a następnie dostarczyć do towarzystwa.

Wypowiedzenie powinno być wysłane do MTU najpóźniej przedostatniego dnia trwania okresu, na który została zawarta polisa. Wypowiedzieć umowę można w każdej chwili, natomiast na odstąpienie od umowy jest 30 dni od daty jej podpisania lub 7 w przypadku przedsiębiorców.

Jak dostarczyć wypowiedzenie?

Wypowiedzenia można dostarczyć:

  • przez Internet, wysyłając skan wniosku na adres mailowy: [email protected]
  • faksem na numer: 58 555 63 02
  • listem poleconym na adres:

MTU
STU Ergo Hestia SA
ul. Hestii 1
81-731 Sopot