Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC ?

25 marca 2013

Ubezpieczenia OC to jedyne samochodowe ubezpieczenie, które obowiązuje każdego kierowce, bez wyjątku, wszyscy kierowcy posiadający własne auto są zobowiązani do systematycznego wykupowania polisy ubezpieczeniowej OC.

Ubezpieczenie OC czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oferowane jest niemal przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe, kierowcy mogą być nieco zdezorientowani ilością dostępnych ofert ubezpieczenia OC. Aby wybrać korzystne ubezpieczenie w krótkim czasie bez konieczności sprawdzania wielu ofert warto skorzystać z następujących pomocy. Ubezpieczenia OC gwarantują wypłatę odszkodowania osobie, której wyrządziliśmy szkodę zarówno materialną jak i fizyczną, w przypadku wypadku wystarczy, że strony spiszą między sobą odpowiednie zaświadczenie. Należy więc pamiętać, że ubezpieczenie OC nie jest obowiązkowe bez powodu, w razie nieważnego ubezpieczenia OC i kontroli drogowej kierowca zapłaci wysoką karę pieniężną, często kilkukrotnie większą niż składka ubezpieczeniowa. Jak wybrać korzystne ubezpieczenie?

Jedną ze skutecznych pomocy znalezienie korzystnej oferty ubezpieczenia OC jest kalkulator ubezpieczeń obliczający składki ubezpieczeniowe, dzięki niemu istnieje możliwość obliczenia kosztów każdego ubezpieczenia, nie tylko kosztów ubezpieczenia OC lecz wszystkich innych rodzai ubezpieczeń samochodowych. Warto również pamiętać o rankingach ubezpieczeń klasyfikujących najkorzystniejsze ubezpieczenia aktualnie oferowane i dostępne na rynku, dzięki rankingom nie musimy szukać ofert ubezpieczeń krok po kroku sprawdzając strony internetowe ubezpieczycieli, wystarczy skorzystać z rankingu, który przedstawia od kilku do kilkunastu najkorzystniejszych ubezpieczeń. Ranking ubezpieczenia OC oferowany jest między innymi na comperia.pl na stornie znajdziemy również rankingi ubezpieczeń AC czy assistance.